Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Головна
/
Конференції
/
66-й щорічний З’їзд Міжнародної асоціації суддів

66-й щорічний З’їзд Міжнародної асоціації суддів

66-а щорічна конференція Міжнародної асоціації суддів цього року проходила в Кейптауні у співорганізації з Асоціацією суддів ПАР (JOASA).
18-20.10.2024
Кейптаун, Південно-Африканська Республіка
Дата публікації новини:
06.05.2025
Члени можуть ознайомитися з офіційними документами на міжнародному сайті Асоціації:
Правові документи:
Перейти до документів

66-а щорічна конференція Міжнародної асоціації суддів цього року проходила в Кейптауні у співорганізації з Асоціацією суддів ПАР (JOASA).

Делегація представників з України  мали велику честь зустрітися з пані Дзвінкою Качур  - регіональною віцепрезиденткою СКУ в Африці, співзасновницею Української Асоціації в ПАР, яка допомагає підтримувати зв’язки з нашими земляками. За різними підрахунками, тут проживає близько 5 тисяч українців.

Особливе враження залишив візит до парку Waal, де встановлено лавку пам’яті жертвам голодоморів - як символ нашої пам’яті та шани до трагічної історії України зокрема та факту світових голодоморів загалом.

Також делегати відчули справжню гордість, побачивши в самому серці Кейптауна мурал «Херсонеський маяк», який  у 2019 році під час International Public Festival створив митець із Вінниці Олександр Нікітюк.

Зворушливо було побачити «українську полицю» в центральній бібліотеці Кейптауна - ще один осередок нашої культури та літератури на чужині.

Не менш важливою подією став візит до музею англіканського єпископа Десмонда Туту, організований фондом Desmond & Leah Tutu Legacy Foundation, який, на відміну від уряду ПАР, відкрито підтримує Україну в її боротьбі проти російської агресії.

Також, разом із сотнями тисяч українців у світі, долучилися до написання радіодиктанту національної єдності, що дало нам можливість зрозуміти як на відстані понад 10 тисяч кілометрів можна відчувати таку близькість із Батьківщиною, єднання з нацією, що бореться за свою свободу та ідентичність, бо «нашого голосу більше нікому й ніколи не вимкнути й не заглушити».

У Кейптауні на засіданнях Дослідницьких комісій обговорювалися такі теми:

1-ша Дослідницька комісія: «Штучний інтелект та його вплив на судову систему».

2-га Дослідницька комісія: «Письмові подання – коли вони стають не допомогою, а перешкодою?».

3-тя Дослідницька комісія: «Наркотики, включаючи імпорт, експорт, торгівлю, декриміналізацію та/або легалізацію, законодавство, розслідування та переслідування злочинів, пов’язаних з наркотиками, а також альтернативні підходи до покарань, такі як наркологічні суди».

4-та Дослідницька комісія: «Вплив цифрової революції на ринок праці: платформа або гіг-економіка та штучний інтелект».

Окрім засідань Центральної ради та Дослідницьких комісій, у Тайбеї відбулися такі заходи:

Засідання Президії;

Церемонія відкриття та засідання Європейської асоціації суддів (Регіональної групи МАС), Іберо-американської регіональної групи, Африканської регіональної групи, а також Азійської, Океанійської та Північноамериканської регіональної групи;

Перше засідання Центральної ради (вранці); після обіду – засідання Ради почесних президентів, перше засідання Дослідницьких комісій і друге засідання Президії;

Міжнародна конференція;

Після обіду – друге засідання Дослідницьких комісій і друге засідання Центральної ради;

Третє та фінальне засідання Центральної ради.

Супроводжуючі документи

Попередні події

Більше подій
Щиро вітаємо із Днем Конституції України!
28.06.2025
Київ, Україна
Європейська мережа рад правосуддя (ENCJ) ухвалює Ризьку декларацію “Протистояння загрозам верховенству права”
04.06.2025
Рига, Латвія
З’їзд Європейської асоціації суддів
08-10.05.2025
Єреван, Вірменія