Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Головна
/
Конференції
/
66-й щорічний З’їзд Міжнародної асоціації суддів

66-й щорічний З’їзд Міжнародної асоціації суддів

66-а щорічна конференція Міжнародної асоціації суддів цього року проходила в Кейптауні у співорганізації з Асоціацією суддів ПАР (JOASA).
18-20.10.2024
Кейптаун, Південно-Африканська Республіка
Дата публікації новини:
06.05.2025
Члени можуть ознайомитися з офіційними документами на міжнародному сайті Асоціації:
Правові документи:

66-а щорічна конференція Міжнародної асоціації суддів цього року проходила в Кейптауні у співорганізації з Асоціацією суддів ПАР (JOASA).

Делегація представників з України  мали велику честь зустрітися з пані Дзвінкою Качур  - регіональною віцепрезиденткою СКУ в Африці, співзасновницею Української Асоціації в ПАР, яка допомагає підтримувати зв’язки з нашими земляками. За різними підрахунками, тут проживає близько 5 тисяч українців.

Особливе враження залишив візит до парку Waal, де встановлено лавку пам’яті жертвам голодоморів - як символ нашої пам’яті та шани до трагічної історії України зокрема та факту світових голодоморів загалом.

Також делегати відчули справжню гордість, побачивши в самому серці Кейптауна мурал «Херсонеський маяк», який  у 2019 році під час International Public Festival створив митець із Вінниці Олександр Нікітюк.

Зворушливо було побачити «українську полицю» в центральній бібліотеці Кейптауна - ще один осередок нашої культури та літератури на чужині.

Не менш важливою подією став візит до музею англіканського єпископа Десмонда Туту, організований фондом Desmond & Leah Tutu Legacy Foundation, який, на відміну від уряду ПАР, відкрито підтримує Україну в її боротьбі проти російської агресії.

Також, разом із сотнями тисяч українців у світі, долучилися до написання радіодиктанту національної єдності, що дало нам можливість зрозуміти як на відстані понад 10 тисяч кілометрів можна відчувати таку близькість із Батьківщиною, єднання з нацією, що бореться за свою свободу та ідентичність, бо «нашого голосу більше нікому й ніколи не вимкнути й не заглушити».

У Кейптауні на засіданнях Дослідницьких комісій обговорювалися такі теми:

1-ша Дослідницька комісія: «Штучний інтелект та його вплив на судову систему».

2-га Дослідницька комісія: «Письмові подання – коли вони стають не допомогою, а перешкодою?».

3-тя Дослідницька комісія: «Наркотики, включаючи імпорт, експорт, торгівлю, декриміналізацію та/або легалізацію, законодавство, розслідування та переслідування злочинів, пов’язаних з наркотиками, а також альтернативні підходи до покарань, такі як наркологічні суди».

4-та Дослідницька комісія: «Вплив цифрової революції на ринок праці: платформа або гіг-економіка та штучний інтелект».

Окрім засідань Центральної ради та Дослідницьких комісій, у Тайбеї відбулися такі заходи:

Засідання Президії;

Церемонія відкриття та засідання Європейської асоціації суддів (Регіональної групи МАС), Іберо-американської регіональної групи, Африканської регіональної групи, а також Азійської, Океанійської та Північноамериканської регіональної групи;

Перше засідання Центральної ради (вранці); після обіду – засідання Ради почесних президентів, перше засідання Дослідницьких комісій і друге засідання Президії;

Міжнародна конференція;

Після обіду – друге засідання Дослідницьких комісій і друге засідання Центральної ради;

Третє та фінальне засідання Центральної ради.

Попередні події

Більше подій
Зʼїзд Європейської асоціації суддів
25-27.04.2024
Варшава, Польща
65-й щорічний З’їзд Міжнародної асоціації суддів (IAJ)
18.09.2023
Тайбей, Тайвань
З’їзд Європейської асоціації суддів
1-4.06.2023
Афіни, Греція