Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Головна
/
Конференції
/
Круглий стіл: «Обговорення та напрямки вирішення проблем судової влади України та незалежності суддів»

Круглий стіл: «Обговорення та напрямки вирішення проблем судової влади України та незалежності суддів»

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація суддів України» спільно з Міжнародною громадською організацією «Міжнародна ліга захисту прав громадян України» 25 червня 2021 року провели круглий стіл на тему: «Обговорення та напрямки вирішення проблем судової влади України та незалежності суддів».
25.06.2021
Київ, Україна
Дата публікації новини:
06.05.2025
Члени можуть ознайомитися з офіційними документами на міжнародному сайті Асоціації:
Правові документи:

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація суддів України» спільно з Міжнародною громадською організацією «Міжнародна ліга захисту прав громадян України» 25 червня 2021 року провели круглий стіл на тему: «Обговорення та напрями вирішення проблем судової влади України та незалежності суддів»

Під час заходу учасники наголосили на важливій ролі асоціацій суддів у забезпеченні стандартів незалежності судової влади та незмінюваності суддів. Незалежність судів є передумовою верховенства права та основною гарантією справедливого судочинства. Суспільство покладає на суддів відповідальність за ухвалення остаточних рішень щодо життя людини, її свобод, прав, обов’язків та власності.

Саме тому одним із завдань асоціацій суддів є захист цієї місії судової влади в суспільстві. Асоціації суддів, які діють в Україні, опікуються суддівською незалежністю, що передбачає створення умов для неупередженого та самостійного здійснення правосуддя.

Учасники круглого столу також звернули увагу на питання фінансування та управління судами, зокрема в контексті ефективності судової влади та статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Це питання регулярно розглядається Консультативною радою європейських суддів, а також є предметом обговорення в суддівській спільноті України. Окремо було наголошено на недостатньому фінансуванні судів першої та апеляційної інстанцій.

Учасники зауважили, що у Верховній Раді України періодично ухвалюються рішення про додаткове фінансування Державної судової адміністрації України для забезпечення роботи місцевих та апеляційних судів, а також функціонування органів і установ системи правосуддя.

Водночас у засобах масової інформації такі рішення часто супроводжуються дискусіями щодо доцільності збільшення фінансування судової влади.

Разом із тим замовчується проблема дефіциту коштів у судах: не вистачає фінансування на судові повістки, а інколи – навіть на надсилання сторонам копій судових рішень. Працівники апаратів судів протягом двох останніх років отримують зарплати на рівні мінімальної заробітної плати, що є критичною та неприпустимою ситуацією.

Учасники круглого столу наголосили, що якісна робота судових органів неможлива без належного забезпечення діяльності працівників апаратів судів. «Від помічників суддів, секретарів судових засідань, працівників, які забезпечують реєстрацію позовних заяв і ведення документації, значною мірою залежить ефективність роботи судів».

Окремо було звернено увагу на значний відтік кадрів із апаратів судів. На думку учасників заходу, ця тенденція є серйозною проблемою. Вже майже два роки не функціонує Вища кваліфікаційна комісія суддів України, що ускладнює заповнення вакантних суддівських посад. Учасники підкреслили, що ця проблема стане ще гострішою найближчими роками, оскільки багато суддів виходять у відставку, а підготовка нових кадрів та їх кваліфікаційне оцінювання вимагають значного часу.

Асоціація суддів України закликала до активної співпраці у вирішенні порушених проблем, адже багато залежить від рівня самоорганізації суддівської спільноти.

Завданням Асоціації є також спростування необґрунтованої критики, захист судової влади та окремих суддів від нападів, встановлення та впровадження етичних стандартів.

Діяльність Асоціації спрямована на сприяння професійному навчанню, обмін досвідом і передовими практиками, реформування системи правосуддя та законотворчості, а також на підвищення рівня поінформованості громадськості та засобів масової інформації щодо ролі суддів і судової влади в державі.

Попередні події

Більше подій
66-й щорічний З’їзд Міжнародної асоціації суддів
18-20.10.2024
Кейптаун, Південно-Африканська Республіка
Зʼїзд Європейської асоціації суддів
25-27.04.2024
Варшава, Польща
65-й щорічний З’їзд Міжнародної асоціації суддів (IAJ)
18.09.2023
Тайбей, Тайвань